BOYOZDER Boyoz Sokağı

PASTART, İZMİR LEZZETLERİNE SAHİP ÇIKIYOR
27-29 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilen PASTART İZMİR- Uluslararası Pastacılık, Tatlıcılık, Şekercilik ve Unlu Mamuller Festivali, İzmir’in simge olmuş lezzetlerine sahip çıktı. Festival kapsamında kurulan Tekbaş Un Sponsorluğundaki Boyoz Sokağı ile Tezcan Un Sponsorluğu’ndaki Gevrek ve Kumru Sokağı festival ziyaretçilerinin uğrak noktası oldu.

27-29 Eylül 2019 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen PASTART İZMİR- Uluslararası Pastacılık, Tatlıcılık, Şekercilik ve Unlu Mamuller Festivali tadımlar, tanıtımlar, yarışmalar, söyleşiler ve atölyeler ile renklenirken; İzmir’in simge olmuş lezzetleri Boyoz, Gevrek ve Kumru’yu da unutmadı.
Kentin sevilen sokak lezzetleri için özel olarak kurulan festival sokakları, ziyaretçilerin akınına uğradı. Tezcan Un Sponsorluğu’ndaki Gevrek ve Kumru Sokağı workshopları ve ikramları ile dikkat çekti.
Tekbaş Un Sponsorluğu’ndaki Boyoz Sokağı ise gerçekleştirilen Hamur Yoğurma ve Hamur Savurma Gösterileri’nin yanısıra Boyoz Kupası, Yeni Lezzetler Yarışması, festival için özel olarak hazırlanan Boyoz Pastası ve üç gün boyunca sunulan ikramları ile festival ziyaretçilerinin boyozun yapım aşamalarını öğrenmeleri ve keyifli zaman geçirmelerini sağladı.